Citroen C1

ZNIEWALAJĄCE SPOJRZENIE

Citroën C1 od pierwszej chwili przyciąga uwagę światłami do jazdy dziennej LED. Ukośnie zamontowane, podkreślają swoją linią „uśmiechnięty” wygląd samochodu.

KOLOROWE WNĘTRZE

Atrakcyjne nadwozie kryje wesołe, kolorowe wnętrze. Prostą w formie deskę rozdzielczą akcentują i rozjaśniają kolorowe wstawki na konsoli multimedialnej, podstawie dźwigni zmiany biegów i wokół wywietrzników.

Tapicerka w żywej tonacji podkreśla ten radosny, zdecydowanie optymistyczny klimat kabiny.
Dostępne są 2 pakiety kolorystyczne wnętrza: „Sunrise Red” i „White”.

CITROËN C1 – WYMIARY

długość: 3.46 m
wysokość: 1.46 m
rozstaw osi: 2.34 m

Komfort

Ergonomiczne rozwiązania zastosowane w Citroënie C1 ułatwią jego codzienne użytkowanie. Funkcjonalny bagażnik ma pojemność 196 l i jest łatwo dostępny dzięki półce odchylającej się przy podnoszeniu tylnej klapy.

Pewność prowadzenia

Niezależnie od warunków panujących na drodze, niezwykle komfortowe zawieszenie Citroëna C1 zapewnia szybkość reakcji i sprawia, że samochód dobrze trzyma się drogi.
Niewielkie wymiary sprawiają, że Citroën C1 jest jednym z najbardziej kompaktowych i uniwersalnych miejskich samochodów na rynku.

Bezpieczeństwo

Citroën C1 wyposażony jest w sześć poduszek powietrznych (dla kierowcy i pasażera, boczne i kurtynowe), a także elektroniczny układ ESP, który stabilizuje tor jazdy w przypadku utraty przyczepności. Z myślą o większym bezpieczeństwie prowadzenia, samochód wyposażono w ogranicznik prędkości i funkcję kontroli ciśnienia w ogumieniu.
Do Citroëna C1 proponowana jest także funkcja Active City Brake, pozwalająca na automatyczne hamowanie przy jeździe z prędkością poniżej 30km/h i system AFIL, alarmujący o niezamierzonym przekroczeniu linii.

Inteligentne technologie

Citroën C1 jest wyposażony w intuicyjne i łatwe w użyciu inteligentne technologie.

Citroën C1 zapewnia spokojną, zrelaksowaną jazdę dzięki łatwym w obsłudze systemom wspomagającym prowadzenie. Samochód wyposażono w kamerę cofania, która po włączeniu tylnego biegu przekazuje zarejestrowany obraz na ekran dotykowy 7”. Technologia ta niezwykle ułatwia manewry, zwłaszcza w przypadku ograniczenia dostępnej przestrzeni.

Wspomaganie ruszania na wzniesieniu może się okazać niezwykle przydatne na pochyłych wyjazdach z miejskich parkingów. System ten uruchamia się automatycznie na drogach o nachyleniu przekraczającym 3% i utrzymuje samochód w miejscu przez około dwie sekundy, pozwalając kierowcy spokojnie ruszyć z miejsca. Technologia dostępna w wyposażeniu standardowym.

Obsługa systemów technologicznych zastosowanych w Citroënie C1 ma być prosta i intuicyjna. Z myślą o tym, w centralnej części deski rozdzielczej usytuowano ekran dotykowy 7”. Za jego pośrednictwem można sterować komputerem pokładowym i funkcjami multimedialnymi (telefon, muzyka).

Citroën C1 dostępny jest z funkcją bezkluczykowego dostępu i uruchamiania pojazdu (ADML). System ten pozwala otworzyć drzwi i uruchomić samochód bez użycia kluczyka, wystarczy mieć przy sobie klucz elektroniczny.

BĄDŹ W KONTAKCIE ZE SWOIM SMARTFONEM

Chcesz podczas prowadzenia samochodu skorzystać z plików muzycznych zapisanych w telefonie lub wyznaczyć trasę do określonego celu? To proste i intuicyjne dzięki funkcji Mirror Screen! Kompatybilne aplikacje ze smartfona wyświetlają się na ekranie dotykowym 7”. Proste i praktyczne rozwiązanie!

VTI 68

Citroën C1 oferowany jest z silnikiem 1.0 VTi 68 z manualną, 5-przełożeniową skrzynią biegów. Samochód odznacza się ekonomicznym spalaniem, a także niską emisją dwutlenku węgla*.

*Zużycie paliwa w cyklu mieszanym 4,1 l/100 km, przy emisji CO2 wynoszącej 95 g/km.

PURETECH 82

Citroën C1 proponowany jest także z silnikiem 1.2 PureTech 82. To 3-cylindrowy silnik benzynowy o pojemności 1,2 litra i mocy 82 KM. Zastosowano w nim najnowsze dostępne technologie sprzyjające reaktywności i ograniczeniu zużycia paliwa. Emisja CO2 wynosi 99 g/km, a zużycie paliwa – 4,3 l/100km, samochód odznacza się przy tym dynamicznymi właściwościami jezdnymi i gwarantuje niepowtarzalną przyjemność prowadzenia.

Zapraszamy do kontaktu

REMIGIUSZ CICHOŃSKI
Konsultant ds. Sprzedaży

PIOTR BEDNIK
Kierownik ds. Sprzedaży

WOJCIECH SZCZUPAK
Manager ds. Sprzedaży B2B