NOWY CITROËN C5 X / C5 X HYBRID

ODWAŻNY STYL I ZAAWANSOWANA TECHNOLOGIA: DOŚWIADCZENIE PEŁNEJ HARMONII

Nowy Citroën C5 X to wyjątkowe połączenie elegancji sedana, dynamicznej linii kombi i podwyższonej sylwetki SUV-a. Samochód zapewnia pasażerom doskonałe samopoczucie dzięki zastosowaniu rozwiązań programu Citroën Advanced Comfort®, które tworzą we wnętrzu klimat kojarzący się z wygodnym salonem. Nowy Citroën C5 X wyposażony jest w zaawansowane technologie umożliwiające półautonomiczną jazdę oraz nowy interfejs komunikacyjny z ekranem dotykowym 12″ i funkcją rozpoznawania głosu. Samochód dostępny jest w wersji hybrydowej plug-in lub benzynowej. Wybór należy do Ciebie!

PŁYNNE I AERODYNAMICZNE LINIE

ELEGANCJA I DYNAMICZNY CHARAKTER

Nowy Citroën C5 X to prawdziwy powiew świeżości w stosunkowo tradycyjnym segmencie samochodów klasy średniej. Dzięki dużej pokrywie i niskiemu progowi załadunku dostęp do bagażnika jest bardzo łatwy. Długa maska, wyraziste kształty, wysoko poprowadzona linia szyb i przetłoczenia nad tylnymi nadkolami nadają samochodowi unikalny, aerodynamiczny wygląd. Długa linia dachu zakończona jest aerodynamicznym spojlerem unoszącym się w powietrzu. Drugi spojler w kolorze czarnym zwiększa siłę docisku i stabilność podczas hamowania.

PODWYŻSZONE NADWOZIE

LEPSZA KONTROLA NAD PROWADZENIEM

Samochód ma podwyższone nadwozie dzięki zastosowaniu dużych kół o średnicy 720 mm i zwiększonemu prześwitowi w porównaniu do klasycznych hatchbacków. Wysoka pozycja za kierownicą zapewnia kierowcy poczucie bezpieczeństwa i poprawia widoczność.

IDENTYFIKACJA ŚWIETLNA

NOWOCZESNA I ZAAWANSOWANA TECHNOLOGICZNIE

Z przodu i z tyłu Nowego Citroëna C5 X zastosowano nową identyfikację świetlną Marki, która nawiązuje do kształtu litery V.
Pojawiła się ona po raz pierwszy w Nowym C4. Już z daleka widać, że to Citroën! Dzięki nowej identyfikacji samochód wyróżnia się na tle innych i jest doskonale widoczny na drodze zarówno w trakcie dnia, jak i w nocy. Podkreśla ona również oryginalną sylwetkę Nowego Citroëna C5 X. System oświetlenia w każdej wersji w gamie wykorzystuje projektory LED.

DOSKONAŁE SAMOPOCZUCIE

ZAPROSZENIE DO PODRÓŻY W WARUNKACH KOMFORTU ABSOLUTNEGO

Wnętrze Nowego Citroëna C5 X jest ciepłe, harmonijne i przestronne. Mnóstwo miejsca dla pasażerów, przyjazny klimat, niezwykła dbałość o detale i praktyczne rozwiązania… To prawdziwe zaproszenie do podróży.

AKTYWNE ACTIVE CITROËN ADVANCED COMFORT®

ŚWIATOWA PREMIERA

Wszystkie wersje Nowego Citroëna C5 X wyposażone są w unikalne zawieszenie Citroën Advanced Comfort®. Wywołuje ono efekt, z którego słynęły legendarne modele Marki, a przypominający podróżowanie latającym dywanem. Rozwiązanie to doskonale radzi sobie z nierównościami, dziurami w nawierzchni, progami zwalniającymi i innymi przeszkodami. C5 X w wersji z napędem hybrydowym plug-in zapewnia pasażerom jeszcze wyższy poziom komfortu dzięki rozwiązaniu Citroën Advanced Comfort® Active Suspension, które debiutuje w tym modelu. Koncepcja ta jest połączeniem technologii Progressive Hydraulic Cushions®* i aktywnego zawieszenia. W trakcie jazdy system dostosowuje sztywność każdego z kół do zidentyfikowanych warunków na drodze. Czujniki analizują stan nawierzchni i nierówności, po czym przekazują informacje do komputera, który w czasie rzeczywistym koryguje ustawienia zawieszenia każdego z kół zapewniając maksymalny komfort wszystkim pasażerom samochodu. Oprócz czujników systemu ESP inteligentne zawieszenie wykorzystuje dane z czujników pozycji pionowej oraz prędkości obrotowej kół, dzięki czemu analizuje zarówno ruchy nadwozia, jak i rytm jazdy. Zawieszenie wywołuje wrażenie komfortu absolutnego i unoszenia się nad jezdnią podczas jazdy na wprost, zapewniając przy tym doskonałą przyczepność na zakrętach. *progresywne ograniczniki hydrauliczne

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Zgoda

4 + 4 =