CITROËN Ë-JUMPER 100% ËLECTRIC

Powstał na bazie modelu Jumper, by zaoferować profesjonalistom optymalne rozwiązanie w obszarze elektromobilności

Citroën ë-Jumper 100% ëlectric powstał na bazie modelu Jumper, by zaoferować profesjonalistom optymalne rozwiązanie w obszarze elektromobilności. Samochód spełnia wszelkie potrzeby biznesu związane z przemieszczaniem się w mieście i w jego okolicach. Wzorcowy zasięg: nawet do 340 km w zależności od pojemności akumulatorów. Szybkie ładowanie: 80% w 30 min. Zero kompromisów w kwestii użyteczności i wyposażenia: to 100% Jumper. Jazda w trybie ë-komfort. Dostęp do usług ułatwiających eksploatację samochodu elektrycznego (zdalne programowanie ładowania, planowanie tras itp.).

DESIGN I MOŻLIWOŚCI

UNIKALNE OZNACZENIE

Nowy Citroën ë-Jumper 100% electric zachowuje solidny, wyrazisty i pełen siły styl znany z wysokoprężnych wersji Jumpera. Oznaczenie “ë-Jumper” z tyłu nadwozia potwierdza przynależność modelu do gamy zelektryfikowanych samochodów dostawczych marki Citroën. Nowy Citroën ë-Jumper 100% ma przestronną i użyteczną przestrzeń ładunkową o pojemności 8 do 17 m3. Akumulatory nie ograniczają pojemności wnętrza. Ładowność w zależności od wersji wynosi nawet 1890 kg. Citroën ë-Jumper dostępny jest w 20 wersjach nadwozia, które zaspokoją zdecydowaną większość potrzeb profesjonalistów. Możliwości adaptacji są identyczne, jak w wersjach z silnikiem Diesla. Furgony – od L1H1 do L4H3, podwozie z kabiną – od L2S do L3, podwozie z podwójną kabiną i kabina z podłogą.

ZASIĘG

Akumulatory w Citroënie ë-Jumper 100% ëlectric umożliwiają pokonanie do 200 km w cyklu WLTP* – akumulatory o pojemności 37 kWh, oraz do 330 km w cyklu WLTP* – akumulatory o pojemności 70 kWh.

*Protokół WLTP (Worldwide harmonized Light vehicles Test Procedures – międzynarodowa zharmonizowana procedura testowa samochodów lekkich) zapewnia użytkownikom dostęp do bardziej precyzyjnych i realistycznych danych dotyczących zasięgu, odnoszących się do rzeczywistej eksploatacji samochodu.

TWÓJ STYL JAZDY I INNE CZYNNIKI MAJĄ WPŁYW NA ZASIĘG

ŁADOWANIE

PROSTE I WYGODNE ŁADOWANIE

Wybierz metodę ładowania, która będzie najbardziej dostosowana do dziennego przebiegu oraz dostępności źródeł zasilania. W zależności od pojemności akumulatorów, ładując samochód w firmie lub w domu odzyskasz pełen zasięg w czasie od 5 do 9 h w przypadku korzystania ze stacji Wall Box o mocy 22 kW, od 6 do 12 h w przypadku korzystania ze stacji Wall Box o mocy 7 kW. Czas naładowania akumulatorów po podłączeniu samochodu do szybkiej, publicznej stacji ładowania o mocy 100 kW jest jeszcze krótszy niż pzy użyciu Wall Box. Możesz odzyskać 80% zasięgu w 30 minut zarówno w wersji z akumulatorami o mocy 50 kWh, jak i 75 kWh.

Pokrywa gniazda ładowania zlokalizowana jest za przednimi drzwiami po lewej stronie nadwozia. Wyposażona jest w diodę, która sygnalizuje etap procesu ładowania. Kabel Typ 3 o długości 8 m, kompatybilny z publicznymi stacjami ładowania oraz Wall Box, dostarczany jest wraz z samochodem. W razie potrzeby, w dziale akcesoriów można dokupić dodatkowy kabel umożliwiający ładowanie ze standardowego lub wzmocnionego gniazdka domowego. Samochód wyposażony jest w ładowarkę o mocy 22 kW.

TECHNOLOGIE

TRYB WYŚWIELANIA, AUTOMATYCZNA SKRZYNIA BIEGÓW

Specjalny wyświetlacz zlokalizowany w wewnętrznym lusterku wstecznym umożliwia śledzenie poziomu energii i zasięgu oraz zapewnia dostęp do poziomu naładowania akumulatorów w %. Pokazuje aktualnie wybrany bieg: D: jazda do przodu, N: pozycja neutralna, R: jazda wstecz. Informuje o pozostały zasięg w km. Nowa, automatyczna skrzynia biegów wyposażona jest w 3 przyciski (D, N i R) umożliwiające łatwy wybór pomiędzy jazdą do przodu, położeniem neutralnym oraz biegiem wstecznym. Rekuperator energii uruchamia proces jej odzyskiwania po zwolnieniu pedału przyspieszenia i naciśnięciu pedału hamulca.