Citroen Grand C4 Picasso

POZNAJ GO W MATERIAŁACH VIDEO

Citroën Grand C4 Picasso to owoc kreatywności projektantów oraz najlepszego, charakterystycznego dla Marki Citroën know-how. To nowoczesny, innowacyjny 7-miejscowy minivan, przełamujący schematy dzięki zaawansowanej technologii inteligentnych systemów wspomagających prowadzenie, wyjątkowym wrażeniom z jazdy, szczególnemu podejściu do komfortu (program Citroën Advanced Comfort®) i wydajności.

DESIGN

Citroën Grand C4 Picasso łączy to, co z pozoru niemożliwe − funkcjonalność samochodu rodzinnego z przyjemnością z jazdy. Siedmiomiejscowa wersja Citroëna Grand C4 Picasso bazuje na wyjątkowym designie swojego poprzednika, wzbogacona o nowe akcenty, takie jak nowy szewron (logo) na tylnej klapie, zmodyfikowany przód nadwozia, wyrażający solidność i siłę oraz nowe lakiery − Steel Grey i Lazuli Blue.

PRZÓD NADWOZIA

Przód Citroëna Grand C4 Picasso wyraża jednocześnie dynamikę i prestiż, charakterystyczne dla segmentu premium. Samochód zdobi typowa dla Marki trójelementowa identyfikacja świetlna. Osłona chłodnicy jest przedzielona zderzakiem w kolorze nadwozia. Osłony zgrabnie wkomponowanych w zderzak lamp przednich skierowane są na zewnątrz.

KOLOR RELINGÓW DACHOWYCH

Relingi dachowe Citroëna Grand C4 Picasso, polakierowane na srebrno, podkreślają elegancką linię nadwozia minivana.

CITROËN GRAND C4 PICASSO – WYMIARY

Kompaktowe wymiary zewnętrzne Citroëna Grand C4 Picasso idealnie współgrają z przestronnością wnętrzna samochodu i jego modułowością.

Długość: 4,602 m
Szerokość: 1,826 m (z lusterkami)
Wysokość: 1,644 m
Rozstaw osi: 2,840 m

TYLNE LAMPY Z EFEKTEM 3D

Urzekająco efektowne, nowe lampy tylne z efektem 3D są standardowym elementem wyposażenia Citroëna Grand C4 Picasso. Ich robiący wrażenie design opiera się na efekcie głębi utworzonym przez rozbłyski światła, które wydają się powtarzać w nieskończoność.

KOŁA 17”

Aluminiowe felgi Citroëna Grand C4 Picasso są teraz diamentowane, co podkreśla ich elegancki design.

LOGO NA TYLNEJ POKRYWIE

Czarny, błyszczący szewron (logo) na tylnej pokrywie ma chromowaną obwódkę (charakterystyczny element, który po raz pierwszy został zastosowany w Citroënie C4 Cactus), co podkreśla nowoczesność i prestiżowy charakter samochodu.

WYBÓR CZTERECH TONACJI WNĘTRZA

Praktyczne wnętrze Citroëna C4 Picasso zostało wykonane z materiałów wysokiej jakości. Tkanina Milazzo Grey doskonale harmonizuje z designem deski rozdzielczej.

Kolory, nowoczesny design, przestrzeń: tonacja Wild Blue podkreśla aktywny, pełen sportowej energii charakter samochodu. Tonacja ta obejmuje tapicerkę Levanzo Blue, deskę rozdzielczą w kolorze Délice Nacré z chromowanymi akcentami i niebieskie, grawerowane laserowo listwy na drzwiach. Fotele mają funkcję masażu, obwódki kratek wentylacyjnych oraz progi drzwi przednich są chromowane.

Tonacja Dune Beige podkreśla doskonałe doświetlenie wnętrza, dbające o dobre samopoczucie pasażerów. Fotele z funkcją masażu, dywaniki, rozpylacz zapachów i tapicerka Yatago Grey podwyższają poziom komfortu.

Elegancka tonacja Hype Grey to krok w stronę luksusu. Ta wersja Citroëna C4 Picasso jest wykończona tapicerką z tkaniny Finn Black i skóry Grey. Dodatkowo zawiera wszystkie elementy wyposażenia ekskluzywnego pakietu Lounge.

DOBRE SAMOPOCZUCIE

Minivan Citroën Grand C4 Picasso to zaproszenie do podróży, z rodziną lub samemu, w najwyższym komforcie i przy zachowaniu prawdziwej radości z jazdy. Doskonała poręczność i nowoczesne elementy wyposażenia samochodu to gwarancja pozytywnych wrażeń za kierownicą.

PAKIET LOUNGE. KOMFORT ABSOLUTNY

Pakiet Lounge to bilet na podróż pierwszą klasą w pełnym klimatu wnętrzu, przypominającym bezpieczny kokon. Wyjątkowy w segmencie minivanów poziom komfortu zapewniają fotele przednie z funkcją masażu. Fotel pasażera Relax to nieograniczona przestrzeń na nogi i specjalny zagłówek, umożliwiający odpoczynek w czasie podróży. Zagłówki Relax są również dostępne dla pasażerów tylnego rzędu.

WYSELEKCJONOWANE MATERIAŁY

W Citroënie C4 Picasso wykorzystano wyselekcjonowane materiały, które są przyjemne w dotyku i doskonale wyglądają. Deska rozdzielcza ma estetyczną fakturę, panele drzwi zostały zaprojektowane tak, by kontakt z nimi był przyjemnością. Klient ma do wyboru szeroką paletę tapicerek materiałowych i skórzanych.

CITROËN ADVANCED COMFORT®

Prezentując Grand C4 Picasso, Citroën po raz kolejny udowodnił, że jest mistrzem w projektowaniu komfortowych samochodów, zapewniających pasażerom wspaniałe samopoczucie. Projektanci skoncentrowali się na priorytetach − przestronnym wnętrzu, komfortowych siedzeniach i designie wnętrza.

Nowy program CITROËN ADVANCED COMFORT® to potwierdzenie know-how Marki Citroën i wyjątkowego podejścia inżynierów do komfortu, którego efekty przekraczają oczekiwania klientów.

 

PRZESTRONNE WNĘTRZE

Citroën Grand C4 Picasso z łatwością dostosowuje się do potrzeb użytkowników. Tylne siedzenia składają się, tworząc płaską przestrzeń ładunkową. Siedzenie pasażera ma składane oparcie, dzięki czemu można przewozić przedmioty o długości powyżej 2,5 m. Gdy rodzina się powiększy, można skorzystać z siedzeń z tyłu, ukrytych w podłodze.

POJEMNOŚĆ BAGAŻNIKA

Bagażnik to kolejny kluczowy atut Citroëna Grand C4 Picasso. Wygląd tylnej pokrywy to zapowiedź dużej przestrzeni i solidności wykonania. Dostęp do pojemnego bagażnika (od 645 l do 704 l przy tylnych fotelach przesuniętych maksymalnie do przodu) jest bardzo łatwy. Tylna pokrywa może być sterowana elektrycznie. Dodatkowo Citroën proponuje innowacyjne rozwiązanie w postaci bezdotykowego otwierania bagażnika, gdy kierowca ma zajęte ręce. Wystarczy przesunąć stopę pod zderzakiem, a system automatycznie zamknie lub otworzy klapę.

TECHNOLOGICZNA INTELIGENCJA

Citroën C4 Grand Picasso jest wyposażony w wielofunkcyjny ekran dotykowy 7” z nowym interfejsem i wyświetlaczem o wysokiej rozdzielczości (podobnej do smartfonów najnowszej generacji). Charakterystycznym elementem wyposażenia minivana Marki Citroën jest dodatkowy, niezależny ekran 7” oraz nowy system nawigacyjny Citroën Connect Navi.

CONNECT NAVI

Citroën Connect Navi dostarcza kierowcy wielu informacji o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym. Interfejs nowej generacji pozwala na powiększanie i zmniejszanie obrazu za pomocą dwóch palców (jak w iPad), mapy zostały udoskonalone, aby skuteczniej prowadzić kierowcę do celu. System działa za pośrednictwem poleceń głosowych, zwiększając bezpieczeństwo jazdy.

SYSTEMY WSPOMAGAJĄCE PROWADZENIE

AKTYWNY REGULATOR PRĘDKOŚCI Z FUNKCJĄ STOP

System wykorzystuje czujniki, które wykrywają pojazdy jadące z przodu i automatycznie utrzymuje bezpieczny dystans (ustawiony przez kierowcę), używając gazu i hamulca. Gdy zajdzie taka potrzeba, system wyhamowuje samochód aż do zatrzymania. Regulator prędkości jest aktywny w zakresie 30 − 180 km/h.

SYSTEM KONTROLI UWAGI KIEROWCY

System monitoruje zachowanie kierowcy, aby wykryć oznaki senności. Działa dwufazowo − początkowo włącza się sygnał dźwiękowy i komunikat „uważaj”, następnie głośniejszy alarm i komunikat „zrób przerwę”. System nie przejmuje kontroli nad samochodem.

ALARM NIEZAMIERZONEGO PRZEKROCZENIA LINII

System jest pomocny w sytuacji senności kierowcy lub chwilowej dekoncentracji. Kamera, zamontowana na szczycie przedniej szyby, wykrywa linie oddzielające pasy i koryguje tor jazdy samochodu, ostrzegając kierowcę przed ryzykiem niezamierzonego opuszczenia pasa drogi (bez włączonego kierunkowskazu).

SYSTEM KONTROLI MARTWEGO POLA

Gdy system wykryje pojazd znajdujący się w martwym polu, ostrzega kierowcę za pomocą specjalnych diod w lusterkach zewnętrznych. Jest aktywny przy prędkościach powyżej 12 km/h. Gdy system jest włączony, a kierowca włączy kierunkowskaz i zacznie zjeżdżać na pojazd znajdujący się w martwym polu, skontruje kierownicę aby uniknąć kolizji.

ACTIVE SAFETY BRAKE

Gdy kamera, zamontowana na szczycie przedniej szyby, rozpozna obiekty znajdujące się przed samochodem (inne samochody jadące w tym samym kierunku lub stojące w miejscu), a kierowca nie zareaguje, system automatycznie wyhamuje samochód aby uniknąć zderzenia. System jest aktywny od 5 km/h do prędkości maksymalnej, może być wyłączony przez kierowcę.

SYSTEM ROZPOZNAWANIA ZNAKÓW OGRANICZENIA PRĘDKOŚCI

System rozpoznaje znaki ograniczenia prędkości i informuje kierowcę, który może dostosować do nich ustawienia regulatora prędkości. System jest aktywny w pełnym zakresie prędkości.

ZOBACZ GO JESZCZE RAZ!

SILNIKI DIESLA BLUEHDI

Silniki Diesla BlueHDi, dostępne w Citroënie C4 Picasso i Grand C4 Picasso, to ekonomiczne jednostki o niskim spalaniu i emisji CO₂. Citroën C4 Picasso z silnikiem 1.6 BlueHDi 100 S&S i manualną skrzynią biegów wyróżnia się emisją 99 g/km CO₂ przy średnim zużyciu paliwa 3,8 l / 100 km.

SILNIKI BENZYNOWE PURETECH

W 2016 roku Citroën poszerzył paletę silników C4 Picasso o nową jednostkę 1.2 PureTech 130 EAT6. Połączono doskonały silnik 1.2 PureTech 130 z wydajną skrzynią automatyczną EAT6, zapewniającą płynną, delikatną zmianę biegów i prawdziwą przyjemność z jazdy.
Jednostka napędowa PureTech o pojemności 1,2 litra w 2017 r. zdobyła po raz trzeci z rzędu tytuł Silnika Roku (Engine of the Year).

Zapraszamy do kontaktu

REMIGIUSZ CICHOŃSKI
Konsultant ds. Sprzedaży

PIOTR BEDNIK
Kierownik ds. Sprzedaży

WOJCIECH SZCZUPAK
Manager ds. Sprzedaży B2B