Salon Citroen Poznań Ewa Szpot logo

Citroën C4 Picasso

 

Citroen C4 Picasso Cennik

Citroen C4 Picasso Cennik Promocyjny

Akcesoria Katalog

Van łączący kompaktową formę z przestronnym wnętrzem

Nowoczesny i innowacyjny, o dynamicznej linii nadwozia i wnętrzu zaprojektowanym w stylistyce loftu dla przyjemności i wygody pasażerów. Wyposażenie i intuicyjny, dotykowy interfejs wynikają bezpośrednio z zasady Créative Technologie Marki.

ATUTY

 • Zwarta, dynamiczna sylwetka
 • Wyjątkowa identyfikacja świetlna
 • Wydajna konstrukcja: nowa płyta podłogowa EMP2
 • Rozświetlone wnętrze w stylistyce loftu
 • Ekskluzywna podróż pierwszą klasą: pakiet Pack Lounge
 • 12-calowy panoramiczny ekran HD i tablet dotykowy 7"
 • Świadomość ekologiczna

Design z innego wymiaru

Citroën C4 Picasso zabiera w futurystyczną podróż! Wyrazisty przód, niezwykła identyfikacja świetlna LED z przodu i z tyłu – z sugestywnym efektem 3D, przetłoczenia na bokach karoserii, tył o dynamicznym wyglądzie z automatycznie sterowaną pokrywą bagażnika – to atrybuty samochodu przyszłości.

Przednia identyfikacja świetlna

Charakterystycznym elementem stylu Citroëna C4 Picasso jest między innymi oryginalna identyfikacja świetlna. Światła do jazdy dziennej LED płynnie wyprowadzone z krawędzi osłony chłodnicy potwierdzają jego nowoczesność i technologiczne zaawansowanie. Dzięki nim samochód zyskuje charakterystyczną ekspresję.

Tylne światła z efektem 3D

W najnowszych samochodach koncepcyjnych Marki eksperymentalnie zastosowano tylne światła LED z efektem 3D – podobnie jest w Citroënie C4 Picasso. Trójwymiarowe, futurystyczne światła sprawiają, że model jest łatwo rozpoznawalny na drodze.

Chromowane detale

Chromowane akcenty karoserii Citroëna C4 Picasso podkreślają jego stanowczy charakter i jednocześnie dodają mu elegancji. Chromowany łuk wokół bocznych szyb wizualnie oddziela część przeznaczoną dla kierowcy i pasażerów od przestrzeni bagażowej.

Alufelgi

W nowym Citroënie C4 Picasso przewidziano szeroki wybór obręczy kół ze stopów lekkich, o średnicy od 16 do 18 cali. Ich niepowtarzalne formy wzmacniają elegancki i dynamiczny wizerunek auta.

Wnętrze w stylu loftu

Przeszklony dach i seryjnie montowana panoramiczna przednia szyba zapewniają pasażerom i kierowcy szerokie pole widzenia, maksymalne poczucie swobody i otwarcia na zewnątrz.  
Przejrzysta i ergonomiczna deska rozdzielcza o asymetrycznej formie wzmacnia wrażenia przestronności i doświetlenia, które sprzyjają dobremu samopoczuciu.
Pakiet Lounge zapewnia niezwykły komfort podróży pierwszą klasą!

Łatwy w obsłudze

W Citroënie C4 Picasso zainstalowano firmową nowość w postaci modułowej płyty podłogowej EMP2. Pozwoliła ona zredukować ciężar samochodu o 140 kg, a przede wszystkim umożliwiła korzystnie połączyć kompaktowe, ułatwiające codzienne manewry nadwozie, z przestronnym, ergonomicznym wnętrzem.  
Każdy z pasażerów ma do swojej dyspozycji – poza bagażnikiem – liczne, użyteczne schowki, a przy tym wzorcowo zaadaptowaną przestrzeń dla siebie.

Przytrzymaj przycisk, aby zaparkować C4 Picasso z Park Assist!

Créative Technologie w wyposażeniu

Citroën C4 Picasso jest esencją Créative Technologie. Został wyposażony w rozwiązania, które zwiększają bezpieczeństwo jazdy i sprawiają, że – bardziej niż kiedykolwiek wcześniej – prowadzenie samochodu staje się chwilą prawdziwej przyjemności i wytchnienia.  
By poznać te technologie w szczegółach, kliknij na ikony poniżej!

Tablet dotykowy 7"

Dotykowy i intuicyjny 7-calowy tablet, z 7 sensorycznymi przyciskami zapewnia obsługę wszystkich funkcji samochodu Citroën C4 Picasso!

Ekran Panoramiczny HD12

Duży panoramiczny ekran 12" HD wyświetla najważniejsze informacje dotyczące jazdy i może być konfigurowany w dowolnym momencie, istnieje także możliwość wyboru informacji, które będą wyświetlane na ekranie, np.: - informacje na temat nawigacji 

Kamera cofania

Citroën C4 Picasso może być wyposażony w kamerę cofania, która przy jeździe na wstecznym biegu przekazuje na 12-calowy ekran panoramiczny obraz tego, co dzieje się z tyłu samochodu. To prawdziwa pomoc usprawniająca manewry cofania! 

Park Assist

System Park Assist pomaga kierowcy znaleźć odpowiednie miejsce parkingowe. Po zaakceptowaniu miejsca, samochód kontroluje manewr parkowania, zarówno przy parkowaniu równoległym, jak i przy wjeździe prostopadle tyłem. 

Multimedia i łącza

Citroën C4 Picasso może być wyposażony w system Hi-Fi marki JBL® z ośmioma głośnikami i funkcją rozprzestrzeniania dźwięku "Arkamys", umożliwiającą optymalną jakość odsłuchu. W konsoli środkowej dostępne są (w zależności od wersji): - wejście jack,

Citroën Multicity Connect

Oferta usług Citroën Multicity Connect została stworzona specjalnie do samochodów. Daje możliwość skorzystania – dzięki dostępowi do sieci 3G – z wielu użytecznych usług za pośrednictwem tabletu dotykowego 7". 

Citroën Connect Box

CITROËN Connect Box to usługa dostępna 24 godziny na dobę, która przy użyciu karty SIM obejmuje: - CITROËN Połączenie Alarmowe z Lokalizacją - CITROËN Połączenie Assistance z Lokalizacją - CITROËN Wirtualna Książka Serwisowa - CITROËN Eco Driving.

Alarm AFIL

Alarm Niezamierzonego Przekroczenia Linii (AFIL) działa dzięki kamerze i skierowanym ku ziemi czujnikom podczerwieni wykrywającymi przekroczenie ciągłej lub przerywanej linii bez włączonego kierunkowskazu. Kierowcę o przekroczeniu linii na jezdni informu

Aktywny regulator prędkości

Aktywny regulator prędkości wykrywa zredukowanie prędkości samochodu jadącego z przodu . Utrzymuje stały odstęp, wpływając na przyspieszenie i hamowanie silnikiem przy różnicy prędkości w zakresie 30 km/h. 

Aktywne pasy bezpieczeństwa

Aktywne pasy bezpieczeństwa kierowcy i pasażera z przodu wyposażone są w mechanizm, który w przypadku niebezpieczeństwa automatycznie napina pas, zapewniając maksymalną ochronę. 

Kamera 360°

Kamera 360o to system, który dzięki czterem kamerom zewnętrznym wyświetla widok samochodu "z lotu ptaka" na panoramicznym 12-calowym ekranie HD. Tym samym kierowca może kontrolować całe otoczenie samochodu, nawet to, które pozostaje poza jego polem widzen

Polityka ochrony środowiska

Jednym z priorytetów projektantów Citroëna C4 Picasso było ograniczenie do minimum szkodliwego wpływu samochodu na środowisko naturalne. Poza innowacyjnymi silnikami, dużą rolę spełniają także następujące rozwiązania: 

 • Redukcja masy auta o 140 kg dzięki modułowej płycie podłogowej EMP2 i zastosowaniu nowocześniejszych, lekkich materiałów konstrukcyjnych
 • Zaawansowane rozwiązania, wspomagające aerodynamikę pojazdu, zmniejszające opór powietrza
 • Filtr cząstek stałych (FAP) w silnikach Diesla, który wychwytuje cząstki stałe (sadzę), znajdujące się w spalinach i eliminuje je w procesie dopalania.

BlueHDi - Najlepszy w swojej klasie

Dzięki silnikowi 1.6 BlueHDi 150, zgodnemu z normą Euro 6, Citroën C4 Picasso jest pierwszym vanem w swoim segmencie, w którym udało się ograniczyć emisję CO2 do 110 g/km, przy mocy 150 KM!

Ta innowacyjna technologia pozwala m.in. na:

 • Filtrowanie do 99,9% cząstek stałych w silnikach Diesla
 • Redukcję o 90% emisji tlenków azotu.

Technologia mikrohybrydowa e-HDi

Citroën C4 Picasso jest wyposażony w technologię mikrohybrydową e-HDi dzięki systemowi Stop & Start nowej generacji.  
Technologia mikrohybrydowa przekształca powstałą przy zwalnianiu energię kinetyczną, w energię elektryczną, co przyczynia się do zmniejszenia zużycia paliwa i emisji CO2 (do 15% w ruchu miejskim).