Salon Citroen Poznań Ewa Szpot logo

Citroen DS 4

 

DS4 Cennik

Akcesoria Katalog

Wdzięk, wyrafinowanie i styl

DS 4 to 5-drzwiowe coupé, które spełnia różnorodne oczekiwania, zapewniając nie tylko niezwykłe doznania estetyczne, ale i dużą dynamikę jazdy.

ATUTY

 • Niepowtarzalna sylwetka
 • Oryginalna identyfikacja świetlna
 • Możliwość personalizacji wnętrza
 • Technologia mikrohybrydowa
 • Szyba przednia panoramiczna, akustyczna
 • Wysoki poziom bezpieczeństwa
 • Szlachetne materiały oraz ekskluzywne wykończenie

Niepowtarzalna sylwetka

Lekko podwyższone nadwozie, dyskretnie wkomponowane tylne drzwi, wyraźne przetłoczenia karoserii, kompaktowe wymiary: dzięki swojej wyjątkowej konstrukcji DS 4 posiada atuty, które sprawiają, że trudno mu się oprzeć. 

Patrząc na DS 4 z różnych perspektyw, odkrywa się coraz to nowe detale jego sylwetki. Doskonała harmonia linii nadwozia wywołuje wyjątkowe doznania estetyczne.

Ekskluzywne wnętrze

Wygląd wnętrza DS 4 świadczy o dążeniu projektantów tego modelu do doskonałości. Wyrafinowanie każdego z elementów kabiny i jakość starannie dobranych materiałów sprawiają, że użytkownik samochodu przenosi się do świata czystej elegancji.

Szlachetne materiały, harmonia form i kolorów – elementy kabiny cechuje eleganckie wyrafinowanie. Przebywanie we wnętrzu DS 4 może być odprężającą ucieczką od codzienności.

Już jeden rzut oka wystarczy, aby przekonać się, że przebywanie w kabinie DS 4 może znakomicie poprawić samopoczucie. Zaś dotknięcie chromowanej dźwigni zmiany biegów lub skórzanej tapicerki foteli, wywołuje pragnienie dalekiej podróży.

Zaskakująca przestronność

 • Kompaktowy i przestronny
 • Dostępność
 • Bagażnik
 • Schowki

DS 4 mierzący 4,27 metra długości, 1,81 metra szerokości oraz 1,53 metra wysokości, to niewątpliwie samochód kompaktowy. Jego projektanci sprostali stojącemu przed nimi wyzwaniu stworzenia uniwersalnej i funkcjonalnej kabiny zamkniętej w nadwoziu o dynamicznej i opływowej sylwetce.
Rezultatem ich pracy są trzy wygodne miejsca z tyłu, dostępne przez dyskretnie wkomponowane w nadwozie drzwi, a także pojemny bagażnik i liczne schowki.

Doskonałe samopoczucie

Widoczność i doświetlenie

Dominującym elementem kabiny DS 4 jest panoramiczna przednia szyba. W połączeniu z lekko podwyższonym nadwoziem, poprawia ona doświetlenie wnętrza i sprzyja bezpieczeństwu, gdyż zapewnia doskonałą widoczność otoczenia.
Światło wpadające przez panoramiczną szybę DS 4 dosłownie zalewa kabinę, wydobywając wyrafinowanie jej kolorów i form. Gdy światło jest zbyt oślepiające i dokuczliwe, zarówno kierowca jak i pasażer z przodu mogą skorzystać ze sztywnych zasłonek przeciwsłonecznych.

Komfort akustyczny

Jednym z ważniejszych elementów komfortu w samochodzie jest izolacja akustyczna jego kabiny. Pod tym względem, DS 4 jest modelem wzorcowym:

Szyba przednia z warstwą tłumiącą

 • Materiały izolujące w przedziale silnika
 • Warstwy uszczelniające na nadwoziu i drzwiach.

Wibracje, hałasy silnika, szumy aerodynamiczne i odgłosy toczenia są wygłuszane możliwie jak najbliżej swoich źródeł emisji, aby zapewnić w kabinie cichą i przyjemną atmosferę.

Wyjątkowe właściwości jezdne

Podczas jazdy DS 4 zaskakuje zwinność i stabilność tego samochodu. Zawieszenie przystosowane do dynamicznej, sportowej jazdy, sprawia, że samochód zachowuje się jak przyklejony do drogi. Prawdziwe zaproszenie do dalekiej ucieczki w nieznane!

Systemy bezpieczeństwa

DS 4 jest wyposażony w:

 • Układ wspomagania hamowania (ABS, elektroniczny rozdział siły hamowania i wspomaganie hamowania awaryjnego)
 • Układ utrzymania toru jazdy (ESP), zapewniający optymalną kontrolę nad samochodem w trudnych sytuacjach.

Ponadto, DS 4 ma Inteligentny System Kontroli Trakcji, oferowany jedynie przez firmę Citroën. System ten poprawia trakcję na zaśnieżonej, oblodzonej lub mokrej nawierzchni.

Przyjemność na co dzień

Dzięki wyposażeniu z najwyższej półki, DS 4 podróżuje się jak pierwszą klasą.
Fotele z funkcją masażu

DS 4 wyposażony jest w fotele z funkcją masażu i elektryczną regulacją lędźwiową.

System audio

System audio w DS 4 ma funkcję przestrzennej emisji dźwięku (opcja).

Personalizacja wnętrza

Aby dostosować atmosferę panującą we wnętrzu DS 4 do własnych potrzeb i upodobań, można wybrać jeden z trzech stopni natężenia przepływu klimatyzowanego powietrza oraz odcień tła zestawu wskaźników z palety od bieli do błękitu.

Regulator i ogranicznik prędkości

DS 4 jest wyposażony standardowo w programowany regulator i ogranicznik prędkości. Na postoju można ustalić przewidywane wartości, aby szybciej wybrać określoną prędkość w trakcie jazdy.

ADML i dostęp bezkluczykowy

Dla jeszcze większej wygody użytkowników, DS 4 może być wyposażony w:

- ADML (dostęp bezkluczykowy), który umożliwia otwieranie i zamykanie samochodu oraz rozruch silnika bez konieczności wyjmowania z kieszeni specjalnego, elektronicznego kluczyka. System działa w odległości 2 metrów od samochodu. 

- Nowy ekran dotykowy 7’’ wysokiej rozdzielczości ułatwiający nawigację i obsługę innych funkcji samochodu, poprawiający w ten sposób funkcjonalność samochodu.

Spokój w każdym momencie

Statyczne doświetlanie zakrętów

Dzięki funkcji statycznego doświetlania zakrętów przy skręcie i jeździe z niską prędkością, emitowana jest dodatkowa wiązka światła. To dodatkowe oświetlenie znacznie poprawia widoczność podczas skręcania, również przy wykonywaniu manewrów na parkingu.

System kontroli martwego pola

System ten, działający na podobnej zasadzie co radar cofania, ostrzega za pomocą pomarańczowej diody na odpowiednim lusterku bocznym o obecności innego pojazdu w strefie martwego pola samochodu. Jest szczególnie przydatny na autostradach.

DS Connect Box

DS Connect Box to bardzo przydatne, bezpłatne usługi online, dostępne przez całą dobę, 7 dni w tygodniu:

 • Połączenie Alarmowe oraz Połączenie Assistance z lokalizacją (dostępne w samochodzie)
 • Wirtualna Książka Serwisowa i EcoDriving (dostępne na stronie internetowej)

NOWE SILNIKI ŁĄCZĄCE EFEKTYWNOŚĆ I OSIĄGI

DS 4 oferowany jest z dynamicznymi silnikami najnowszej generacji, w tym spełniającymi normę emisji spalin Euro 6.

Silniki benzynowe

Dostępne są trzy jednostki benzynowe: 1.6 VTi 120, o świetnej wydajności dzięki układowi zmiennych faz rozrządu, 1.6 THP 160 Automat o wysokim momencie obrotowym już przy najniższych obrotach oraz 1.6 THP 200 o imponujących osiągach.

Technologia mikrohybrydowa e-HDi

DS 4 oferowany jest również z silnikiem 1.6 e-HDi 115, który cechuje prostota oraz wygoda obsługi. DS 4 z takim silnikiem zużywa tylko 4,3 l paliwa na 100 km (w cyklu mieszanym) i emituje 113 g CO2/km.

Nowe silniki BlueHDi: oszczędność i przyjemność gwarantowane! 

2.0 BlueHDi 150 S&S, wzorcowy pod względem oszczędności i mocy, oraz 2.0 BlueHDi 180 S&S EAT6 z nową 6-przełożeniową automatyczną skrzynią biegów, mają o 20% mniejsze zużycie paliwa i emisję CO2 niż porównywalne silniki 2.0 HDi 135 czy 2.0 HDi 160. Cyfry mówią same za siebie: spalanie tych silników w cyklu mieszanym to odpowiednio 4,1 l i 4,4 l paliwa na 100 km, a emisja CO2 to 106 i 115 g/km. Oba spełniają najnowszą normę emisji spalin Euro 6. Jednocześnie są to jednostki o najlepszym momencie obrotowym wśród samochodów tej samej kategorii: 370 Nm w przypadku 2.0 BlueHDi 150 S&S i 400 Nm w przypadku 2.0 Blue HDi 180 S&S EAT6.