Salon Citroen Poznań Ewa Szpot logo

Nowy Citroen DS 5

 

Akcesoria Katalog

MAGNETYZUJĄCY

Nowy DS 5, flagowy model Marki DS, ma wszystkie, charakteryzujące ją atuty: dopracowaną w każdym szczególe awangardową stylistykę, zaawansowaną technologię, ekskluzywne wykończenie i niespotykany komfort jazdy.

ATUTY

  • Awangardowa stylistyka
  • Niepowtarzalna identyfikacja świetlna – technologia DS LED Vision
  • Stanowisko kierowcy inspirowane rozwiązaniami stosowanymi w lotnictwie
  • Ekskluzywne wykończenie i dopracowane detale
  • Nowoczesne silniki
  • Płynne prowadzenie i dynamiczna jazda
  • Spersonalizowane technologie i usługi mobilne  

AWANGARDOWA STYLISTYKA 

Nowy DS 5 już od pierwszej chwili przykuwa uwagę magnetyzującym wyglądem. Stanowi symbol tożsamości Marki DS
Odkryj nowy kolor karoserii w odcieniu atramentowego granatu (Blue Encre) podkreślający wyjątkowy charakter i elegancję Nowego DS 5.

Fascynująca sylwetka o aerodynamicznych liniach

Opływowe linie sylwetki Nowego DS 5 oraz doskonałe proporcje składają się na niepowtarzalny styl tego samochodu. Jego ważnym elementem jest nowa osłona chłodnicy z centralnie umieszczonym logo DS oraz nowa identyfikacja świetlna – technologia DS LED Vision.

Wyrazisty w każdym szczególe

Tył samochodu natychmiast przykuwa uwagę. Jest wyjątkowo charakterystyczny i rozpoznawalny, między innymi dzięki niepowtarzalnym reflektorom. 

Szeroki rozstaw kół i podwójna końcówka układu wydechowego wbudowana w tylny pas jeszcze mocniej potwierdzają prestiż Nowego DS 5, świadcząc zarazem o jego stabilności i sile.

Charakterystyczna osłona chłodnicy 

Ważny element Nowego DS 5 – nowa osłona chłodnicy "DS Wings"! 
 
Masywna nowa osłona chłodnicy "DS Wings", z logo DS umieszczonym w centralnej części, podkreśla wytworny i pełen mocy wizerunek samochodu: 

- sześciokątną formą nawiązuje do pierwowzoru, samochodu DS z 1955 roku, potwierdzając klasę i wyrazisty charakter Nowego DS 5  
- wyróżnia się unikalną, graficzną stylistyką, zaakcentowaną chromowanym obramowaniem.
Niepowtarzalna identyfikacja świetlna  
Nowy DS 5 wyposażony został w technologię DS LED Vision:
- światła do jazdy dziennej łączące technologię ksenonową z modułami LED  
- nowe progresywne kierunkowskazy – nowość na rynku  
- światła przeciwmgłowe LED z funkcją statycznego doświetlania zakrętów.  
Trzy moduły LED umieszczone w każdym reflektorze przypominają strukturę diamentu. Współtworzą wyjątkowo oryginalną identyfikację świetlną.  
Światła drogowe i światła mijania przełączają się automatycznie podczas nocnej jazdy, co w połączeniu z technologią ksenonową poprawia widoczność, podnosząc bezpieczeństwo podróżowania.

WNĘTRZE INSPIROWANE ROZWIĄZANIAMI STOSOWANYMI W LOTNICTWIE 

Wyjątkowe wnętrze Nowego DS 5 przywodzi na myśl kabinę luksusowego samolotu. Wszystkie główne funkcje stanowiska kierowcy zostały umieszczone w dwóch miejscach: na desce rozdzielczej oraz na sufitowym panelu sterującym w formie przycisków, pokręteł i specjalnych przełączników. 

Wyświetlanie w polu widzenia kierowcy VTH – zadziwiająca technologia 

Zaawansowane rozwiązanie poprawiające widoczność, zapewniające większe bezpieczeństwo i komfort jazdy.  
Ta innowacyjna funkcja zapożyczona z samolotów myśliwskich pozwala zachować dobrą widoczność niezależnie od okoliczności. W technologii VTH najważniejsze informacje związane z prowadzeniem samochodu wyświetlają się w kolorze na przezroczystej płytce w polu widzenia kierowcy. Wystarczy uruchomić przycisk START, aby rozwinął się przejrzysty panel – rozświetlają się wtedy trzy cyfrowe zegary i ich wskazówki.. Fascynujący spektakl!

Oświetlenie kreuje magnetyzujący charakter wnętrza

Nastrojowe oświetlenie kabiny stwarza niepowtarzalny klimat luksusu, zarówno w świetle dnia jak i w nocy:
- panoramiczny, trzyczęściowy dach (0,58 m2 przeszklonej powierzchni), wyposażony jest w niezależnie regulowane rolety
- po włączeniu silnika, stanowisko kierowcy rozświetla się za sprawą zegarów, kolorowego tabletu i panelu wyświetlania informacji w polu widzenia kierowcy
- po zmroku, klimat we wnętrzu staje się kameralny i przytulny dzięki modułom LED umieszczonym w panelach drzwi i pod sufitem, które ułatwiają odczytywanie wskaźników i inne czynności w kabinie samochodu.

WYRAFINOWANA ELEGANCJA I DOPRACOWANIE KAŻDEGO SZCZEGÓŁU

Luksus, spokój i przyjemność – te trzy słowa najlepiej opisują Nowego DS 5.  
Nowy DS 5 wyróżnia się dopracowanymi w każdym szczególe szlachetnymi materiałami i wyrafinowanym komfortem akustycznym:  
- aluminiowe wstawki zdobią drzwi i konsolę centralną, chromowane – wewnętrzne klamki i gałkę dźwigni zmiany biegów
- deska rozdzielcza powleczona jest miękką, przyjemną w dotyku warstwą z tworzywa wysokiej jakości
- dźwięki z zewnątrz są wytłumione dzięki wysiłkowi włożonemu w doskonałe wyciszenie wnętrza i izolację od hałasu.  
Dużo uwagi poświęcono kwestii komfortu: fotel kierowcy może mieć funkcję masażu lędźwiowego i zapamiętywania ustawienia pozycji.

ATMOSFERA LUKSUSU

Nowy DS 5 – ekskluzywne wnętrze  
 
Nowy DS 5, jako jeden z nielicznych modeli na rynku, dostępny jest z trzema rodzajami skóry: skórą licową, skórą Nappa oraz skórą semi-anilinową stosowaną tylko w samochodach luksusowych.
Inne, nowe elementy wystroju wnętrza to:
- metalowy element dekoracyjny – monogram DS na drzwiach i na konsoli centralnej
- tapicerka z czarnej i granatowej skóry Nappa, wykończona na wzór splotu bransolety zegarka – unikalny wzór, zarezerwowany dla modeli Marki DS.

NOWY ERGONOMICZNY TABLET DOTYKOWY

Nowy dotykowy tablet 7'' ułatwia dostęp do wielu funkcji samochodu.  
Dzięki zlikwidowaniu części przycisków, deska rozdzielcza i konsola centralna zyskały nową, czystą linię i bardziej ergonomiczną formę. To kolejne, usprawniające codzienną jazdę udogodnienie oddane do dyspozycji kierowcy.

ZAAWANSOWANE TECHNOLOGIE 

Nowoczesne rozwiązania i nowe usługi mobilne

Wyświetlanie w polu widzenia kierowcy 

Dzięki tej szczególnie innowacyjnej funkcji najważniejsze informacje związane z prowadzeniem samochodu wyświetlają się w kolorze na przezroczystym ekranie, bezpośrednio w polu widzenia kierowcy.
System kontroli martwego pola (SAM)
Nowoczesna technologia najnowszej generacji, poprawiająca widoczność i zwiększająca bezpieczeństwo czynne. W przypadku wykrycia innego pojazdu w martwym polu, w lusterku bocznym po odpowiedniej stronie zapala się dioda ostrzegająca.

DS Connect Box

DS Connect Box to oferta usług gwarantująca spokojniejszą podróż, dostępna bezpłatnie przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Przy zamontowanej karcie SIM w samochodzie można korzystać z: Połączenia Alarmowego z Lokalizacją i Połączenia Assistance z Lokalizacją. Dostępne są też inne usługi podnoszące poziom bezpieczeństwa i komfortu jazdy.

AFIL

Alarm niezamierzonego przekroczenia linii (AFIL) nowej generacji w Nowym DS 5 jest jeszcze bardziej skuteczny. Przekroczenie linii rozdzielającej pasy jezdni sygnalizowane jest kierowcy za pomocą wibracji fotela.

Kamera cofania

Kamera cofania przekazuje obraz na dotykowy tablet 7". Dzięki oznaczeniom w odpowiednich kolorach kierowca może bezpiecznie wykonywać manewry.

Inteligentny system kontroli trakcji

System ten, współpracujący z ESP, pomaga ruszyć na śliskiej nawierzchni, gwarantując optymalną przyczepność i sterując poślizgiem kół napędowych.

Automatyczne przełączanie świateł

Światła mijania i światła drogowe przełączają się automatycznie, w zależności od oświetlenia i warunków na drodze zarejestrowanych przez małą kamerę umieszczoną na przedniej szybie.

Bezkluczykowy dostęp do samochodu

Wyposażony w funkcję zdalnego dostępu i uruchamiania Nowy DS 5 rozpoznaje zbliżającego się kierowcę. Aby otworzyć drzwi, wystarczy wsunąć dłoń pod klamkę. Naciśnięcie przycisku START uruchamia silnik.

Statyczne doświetlanie zakrętów

Na zakrętach, przy niskiej prędkości (do 40 km/h) światła przeciwmgłowe z funkcją statycznego doświetlania zakrętów emitują dodatkową wiązkę światła po wewnętrznej stronie skrętu.

System kontroli ciśnienia w ogumieniu

System automatycznej kontroli ciśnienia w oponach pozwala w czasie jazdy wykryć zbyt małe ciśnienie, które mogłoby doprowadzić samochód do utraty stabilności i zagrozić bezpieczeństwu.

Luksus i wygoda

  • Wymiarowy, kompaktowy, przestronny
  • Modułowość, bezpieczeństwo i bagażnik
  • System HiFi

Oryginalna koncepcja pozwoliła stworzyć luksusowy samochód o kompaktowej sylwetce, z pięcioma wygodnymi miejscami siedzącymi i obszernym bagażnikiem.

Sylwetka Nowego DS 5 jest elegancka i kompaktowa (4,53 m długości, 1,85 m szerokości i 1,51 m wysokości). Takie wymiary zapewniają dwojaką korzyść:

- większą zwinność i dynamikę jazdy
- mniejsze zużycie paliwa oraz niższą emisję CO2.