Nowy Citroen C4 Cactus

POZNAJ GO W MATERIAŁACH VIDEO

Citroën prezentuje swój nowy, kompaktowy model –- Citroën C4 Cactus. Samochód został udoskonalony, dzięki czemu odpowiada najwyższym standardom segmentu C w zakresie wykorzystanych silników i rozwiązań technologicznych. Wyróżnia się na tle konkurentów wyjątkowym charakterem i niezrównanym poziomem komfortu.
Dzięki zawieszeniu z Progressive Hydraulic Cushions™ (PHC)* oraz siedzeniom Advanced Comfort Nowy Citroën C4 Cactus to ultrakomfortowy hatchback, który wprowadza nową jakość do segmentu samochodów kompaktowych. Nowy model zadebiutuje na rynku w pierwszej połowie 2018 r.

*progresywnymi poduszkami hydraulicznymi

DESIGN NADWOZIA

Nowy Citroën C4 Cactus wprowadza powiew świeżości i oryginalności do segmentu kompaktowych hatchbacków. Czysta, monolityczna forma nadwozia kryje elementy stylistyczne charakterystyczne dla Citroëna, takie jak panele Airbump® w dolnej partii drzwi, szyby tworzące jednolitą przeszkloną powierzchnię czy „pływający” dach. Uwagę zwraca dwupoziomowe oświetlenie z przodu i wyrazista identyfikacja świetlna z tyłu, wykorzystująca lampy 3D LED. Nowy Citroën C4 Cactus jest dostępny w jednym z 31 wariantów personalizacji zewnętrznej. Klienci mogą wybierać spośród 9 lakierów nadwozia oraz 4 Pakietów Kolor*, zdobiących samochód dzięki zastosowaniu wyrafinowanych akcentów stylistycznych.

ULTRAKOMFORTOWY HATCHBACK

Nowy Citroën C4 Cactus to kolejny kluczowy krok w rozwoju programu Citroën Advanced Comfort®. Ten wyjątkowy model jest wyposażony w zawieszenie z Progressive Hydraulic Cushions™ (PHC)*, po raz pierwszy wykorzystano w nim siedzenia Advanced Comfort®. Te innowacyjne rozwiązania przekładają się na niespotykany komfort jazdy, typowy dla marki Citroën.
12 systemów wspomagających prowadzenie oraz 3 technologie usług online sprawiają, że podróżowanie jest przyjemniejsze i łatwiejsze, niż kiedykolwiek.

*progresywnymi poduszkami hydraulicznymi

 

WYJĄTKOWY CHARAKTER, WYRAZISTY DESIGN

Znakiem firmowym Nowego Citroëna C4 Cactus jest organiczny design pełen płynnych linii oraz wyrazistych akcentów, określających unikalny charakter modelu, takich jak:
– Efekt „pływającego” dachu, uzyskany dzięki jednolitej powierzchni przeszklonej,
– Harmonijne linie boczne, podkreślone przez nowe panele Airbump zamontowane w dolnej partii drzwi oraz osłony nadkoli, podkreślające dynamiczny charakter samochodu i chroniące przed uszkodzeniami w ruchu miejskim.
Kompaktowe wymiary nadwozia i duży rozstaw osi przekładają się na doskonałe właściwości dynamiczne i zwinność w ciasnych, miejskich uliczkach. Samochód oferuje duże, przestronne wnętrze, w którym wszyscy pasażerowie poczują się komfortowo.

Samochód ma nowy, szerszy przód ze zintegrowanymi światłami dziennymi LED, płynnie przechodzącymi w chromowane listwy i szewrony. Wyrafinowany design reflektorów podkreślają czarne, lakierowane wstawki. Zderzak w kolorze nadwozia zdobią duże boczne wloty powietrza, akcentujące dynamiczny charakter samochodu.

Projekt tylnej partii nadwozia nawiązuje do klasycznego wyglądu kompaktowych hatchbacków. Charakterystycznym elementem pokrywy bagażnika są lampy tylne 3D LED o oryginalnej strukturze. Optycznie powiększają samochód i podkreślają jego nowoczesny charakter.

PERSONALIZACJA I ELEGANCJA

Nowy Citroën C4 Cactus umożliwia wybór jednego z 31 dostępnych wariantów personalizacji dzięki:
. 9 lakierom nadwozia
. 4 Pakietom Kolor w odcieniach: Glossy Black, Silver Chrome, Anodised White oraz Anodised Deep Red. Umiejętnie skomponowane akcenty kolorystyczne kontrastują z nadwoziem, zdobią panele Airbump® w dolnej partii drzwi oraz osłonę pod zderzakiem przednim.
Aluminiowe obręcze kół są dostępne w wielu kolorach, niektóre z nich są również diamentowane. Możliwości personalizacji nie mają granic!

CITROËN ADVANCED COMFORT®

Citroën jest wierny swojemu DNA i nieustannie wprowadza na rynek innowacje poprawiające komfort jazdy. Zawieszenie Nowego Citroëna C4 Cactus z Progressive Hydraulic Cushions™ (PHC)* to unikalne rozwiązanie w świecie motoryzacji. Dzięki niemu pasażerowie mają wrażenie podróżowania latającym dywanem. W Nowym Citroënie C4 Cactus debiutują również siedzenia Advanced Comfort, zapewniające wyjątkową wygodę w połączeniu z optymalną stabilnością ciała podczas dynamicznej jazdy. Dzięki tym innowacjom Nowy Citroën C4 Cactus to wyjątkowy, ultrakomfortowy hatchback, który wprowadzą nową jakość w segmencie samochodów kompaktowych.

*progresywnymi poduszkami hydraulicznymi

ZAWIESZENIE Z PROGRESSIVE HYDRAULIC CUSHIONS™* (PHC)

Citroën jest wierny swojemu DNA i nieustannie wprowadza na rynek innowacje, poprawiające komfort jazdy. Zawieszenie Nowego Citroëna C4 Cactus to unikalne rozwiązanie w świecie motoryzacji. Zastosowana technologia filtruje i absorbuje zarówno duże nierówności, jak i drobne niedoskonałości nawierzchni. Pasażerowie mają wrażenie unoszenia się nad jezdnią, a samochód zachowuje doskonałe właściwości dynamiczne i trakcyjne.
Zasada funkcjonowania zawieszenia z Progressive Hydraulic Cushions™ (PHC)* jest prosta. Zawieszenie klasyczne składa się z amortyzatora, resoru i odbojnika mechanicznego. Citroën do tych elementów dodaje dwa ograniczniki hydrauliczne – jeden odpowiada za sprężanie, drugi za rozprężanie.

*progresywnymi poduszkami hydraulicznymi

SIEDZENIA ADVANCED COMFORT

Innowacyjny projekt, łączący gęstą piankę wypełniającą siedzisko z grubą pianką strukturalną na jego powierzchni, zapewnia komfort i stabilność ciała w każdych warunkach.

Nowatorski sposób wykończenia szerokich, komfortowych siedzeń zapewnia wyjątkową wygodę i odpowiednią pozycję za kierownicą. Doskonale się sprawdza zarówno w jeździe miejskiej, jak i podczas długich podróży.
Jest to wyposażenie opcjonalne.

PANORAMICZNY DACH SZKLANY Z FILTREM TERMICZNYM (HPT)

IZOLACJA AKUSTYCZNA

Panoramiczny dach szklany sprawia, że pasażerowie Nowego Citroëna C4 Cactus mogą cieszyć się wyjątkowo doświetlonym, przestronnym wnętrzem i dobrym samopoczuciem. Specjalny filtr termiczny (HPT) zapobiega oślepianiu kierowcy i przegrzewaniu się wnętrza oraz blokuje promienie UV w warunkach ostrego nasłonecznienia. Zastosowanie tej technologii pozwala na rezygnację z rolety przeciwsłonecznej i zachowanie podobnych parametrów termicznych i akustycznych, jak w przypadku tradycyjnego dachu.

Odpowiednie wyciszenie wnętrza to jeden z podstawowych parametrów wpływających na komfort jazdy. Nowy Citroën C4 Cactus korzysta z kompleksowych rozwiązań w tym zakresie, takich jak szyby o zwiększonej grubości, dodatkowa izolacja szyb tylnych, odpowiednie uszczelnienie drzwi, szyba przednia z filtrem akustycznym czy wygłuszenie komory silnika i podłogi. Nowy Citroën C4 Cactus doskonale izoluje pasażerów od hałasów z zewnątrz.

UŻYTECZNE, PRAKTYCZNE SCHOWKI

Nowy Citroën C4 Cactus został wyposażony w sprytnie zaprojektowane, przemyślane, funkcjonalne i odpowiednio rozmieszczone schowki:
– Przestrzeń na telefon, zaprojektowana w bezpośredniej bliskości gniazda USB.
– Ustawny, praktyczny bagażnik w kształcie prostopadłościanu i pojemności 358 l (1170 l po złożeniu tylnej kanapy dzielonej w proporcji 1/3 – 2/3).
– Duży schowek Top Box, który znajduje się w zasięgu kierowcy oraz obszerne schowki z wykładziną antypoślizgową w dolnej części wnętrza.

TECHNOLOGIE
SPOKÓJ I HARMONIA DZIĘKI NOWOCZESNYM TECHNOLOGIOM

Nowy Citroën C4 Cactus może być wyposażony w 12 systemów wspomagających prowadzenie, które podnoszą bezpieczeństwo jazdy w codziennej eksploatacji. Rozwiązania te ułatwiają kierowanie oraz walczą z chwilową dekoncentracją i spadkiem czujności, minimalizując ryzyko kolizji.

Pasażerowie mają do dyspozycji 3 systemy zapewniające dostęp do usług online, dzięki czemu nie muszą opuszczać cyfrowego świata po wejściu do samochodu. Bądź cały czas online, udostępniaj i pobieraj interesujące Cię treści, nawiguj, a przede wszystkim – zrelaksuj się! Umożliwią Ci to technologia Citroën Connect Navi 3D, funkcja Mirror Screen, współpracująca z protokołami Android Auto, Apple Car Play™ i MirrorLink®, oraz Citroën Connect Box.

Active Safety Brake

System kontroli uwagi kierowcy

SILNIKI
EKOLOGIA I RADOŚĆ Z JAZDY

Połączenie lekkiej platformy i silników najnowszej generacji umożliwia dynamiczną, aktywną i bezpieczną jazdę. Nagrodzone tytułem Silnika Roku najnowocześniejsze jednostki benzynowe PureTech oraz diesle BlueHDi spełniają normę Euro 6. Zapewniają niską emisję substancji szkodliwych oraz ograniczone zużycie paliwa. Automatyczna skrzynia biegów EAT6, połączona z silnikiem 1.2 PureTech 110 S&S, zapewnia szybką, płynną zmianę biegów i czystą przyjemność z jazdy. Nowy Citroën C4 Cactus jest również dostępny z jednostką 1.2 PureTech 130 S&S BVM6.

Citroën C4 Cactus – zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 3,4-6,1 l/100 km, emisja CO2 (wartości uśrednione): 89-138 g/km. Przykładowa kalkulacja dla pożyczki balonowej o stałej stopie oprocentowania na zakup modelu C4 Cactus w ofercie SimplyDrive − cena pojazdu: 52 990 zł, wpłata własna: 10 598 zł, miesięczna rata pożyczki: 569,62 zł, stopa oprocentowania pożyczki: 4,51%, finansowana opłata przygotowawcza: 5% kwoty pożyczki, całkowita kwota pożyczki 44 511,60 zł (zawiera opłatę przygotowawczą), czas obowiązywania umowy: 48 miesięcy, wysokość raty balonowej płatnej po 48 miesiącach: 23 967,38 zł, RRSO: 6,41%, całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta: 50 739,52 zł. Model prezentowany na zdjęciu może się różnić od wersji dostępnych w ofercie. W celu uzyskania indywidualnej oferty oraz formularza informacyjnego należy się zgłosić do najbliższego salonu Citroëna. Zgoda na udzielenie pożyczki jest uzależniona od zdolności kredytowej klienta ustalanej zgodnie z procedurami pożyczkodawcy. Prezentowane informacje zostały podane według stanu na kwiecień 2018 r.

Zapraszamy do kontaktu

REMIGIUSZ CICHOŃSKI
Konsultant ds. Sprzedaży

PIOTR BEDNIK
Kierownik ds. Sprzedaży

WOJCIECH SZCZUPAK
Manager ds. Sprzedaży B2B