Citroen SpaceTourer

POZNAJ GO W MATERIAŁACH VIDEO

DESIGN

Marzysz o wyprawach całą rodziną? Z Citroënem SpaceTourer to jest możliwe! Ten funkcjonalny van o wyrazistym charakterze doskonale wpisuje się w nowoczesny styl życia. To samochód o płynnych, harmonijnych liniach nadwozia i dającej poczucie bezpieczeństwa, mocnej konstrukcji.

PIĘKNO FORMY

Na czym polega urok tego samochodu? Śmiała sylwetka, świetliste spojrzenie, doskonałe proporcje… Citroën SpaceTourer oferowany jest w dziewięciu wyrafinowanych kolorach, podkreślających jego elegancję: Noir Onyx, Bleu Impérial, Brun Rich Oak, Gris Platinium, Gris Aluminium, Orange Tourmaline, Blanc Banquise. Ten wygląd robi piorunujące wrażenie!

ŚWIATŁA DO JAZDY DZIENNEJ LED

Światła do jazdy dziennej LED płynnie łączą się z łukami nadkoli. Tworzą harmonijną całość ze światłami przeciwmgłowymi, nadającymi Citroënowi SpaceTourer wygląd poszukiwacza przygód.

POWIERZCHNIA PRZESZKLONA I DRZWI BOCZNE

Rzut oka z boku pozwala docenić przestronne wnętrze Citroëna SpaceTourer, szerokie przesuwne drzwi boczne i duże okna, ukazujące przyjazną i wygodną kabinę. Witaj na pokładzie!

TYLNA SZYBA

Stylowy i funkcjonalny wygląd tyłu podkreśla duża pokrywa bagażnika, zapowiadająca niezwykle przestronne wnętrze i nasuwająca myśli o dalekich wyprawach. Tył samochodu, nakreślony miękkimi liniami, wyposażono w otwierane okno o łagodnie zaokrąglonych krawędziach.

SPROSTA KAŻDEMU WYZWANIU

Citroën SpaceTourer jest dostępny w trzech różnych długościach (5,30 m, 4,96 m i 4,60 m), w tym w jednej wersji kompaktowej, unikatowej w segmencie, która może pomieścić aż dziewięć osób. Mówi się przecież, że najlepsze vany to te z najkrótszym nadwoziem, prawda?

1,9 M WYSOKOŚCI

I wcale nie trzeba się schylać! Wysokość 1,9 m sprawia, że Citroën SpaceTourer bez trudu wjedzie na podziemny parking, nie narażając przy tym dachu na zerwanie. Optymalne wymiary vana (długość: 4,60 m-5,30 m, szerokość: 1,92 m, wysokość: 1,90 m), w połączeniu z elektrohydraulicznym wspomaganiem kierownicy i promieniem skrętu kół wynoszącym 11,30 m-12,40 m sprawiają, że Citroën SpaceTourer jest zwrotnym samochodem odpowiadającym potrzebom całej rodziny.

CITROËN SPACETOURER – WYMIARY

DOBRE SAMOPOCZUCIE

Przestronne wnętrze Citroëna SpaceTourer zapewnia każdemu pasażerowi wyjątkowo komfortowe warunki jazdy. Zarówno w czasie dalekiej podróży, jak i podczas krótkiej przejażdżki możesz cieszyć się czasem spędzonym w przyjaznej, relaksującej atmosferze.

PRZYJAZNE WNĘTRZE

Siedzenia pokryto przyjemną w dotyku, miękką tapicerką, zapewniającą wyjątkowy komfort. Niezależne, przesuwne fotele w drugim i trzecim rzędzie, ze składanymi oparciami, wygodnymi zagłówkami i podłokietnikami, spełniają najwyższe oczekiwania w kwestii wygody. Można sobie pozwolić na pełne odprężenie w rodzinnym gronie.

DESKA ROZDZIELCZA

Deskę rozdzielczą zaprojektowano w taki sposób, aby kierowca miał w zasięgu ręki i wzroku wszystkie niezbędne urządzenia: utrzymane w nowoczesnej stylistyce zegary, ekran dotykowy 7”, panel sterowania ogrzewaniem, przyciski zdalnie otwierające przesuwne drzwi boczne itd.

WYGODNE MIEJSCE DLA CAŁEJ RODZINY

Citroën SpaceTourer i jego pojemne schowki mogą pomieścić wszystkie twoje bagaże, od gitary pierworodnego, po hulajnogę najmłodszego dziecka. Nie da się ukryć, że to wielka wygoda.

ZUPEŁNIE JAK W DOMU…

Przyjazne wnętrze, podwyższona pozycja siedzisk, przesuwne fotele, przeszklony dach, wyjątkowy komfort jazdy dzięki optymalnej redukcji drgań i doskonałemu wyciszeniu wnętrza…
Pozostaje ci tylko cieszyć się podróżą i czuć się jak we własnym domu.
Witaj w prawdziwym mobilnym salonie!

KRÓLESTWO CISZY

Doskonałe wyciszenie wnętrza pozwala ci podróżować Citroënem Spacetourer w kojącej atmosferze… Chyba że hałasuje siedząca z tyłu rodzina! Kabinę zaprojektowano w taki sposób, by zapewnić pasażerom idealny spokój. Uzyskano optymalną redukcję drgań i wyciszenie dobiegających z zewnątrz hałasów dzięki zastosowaniu między innymi wielowarstwowych szyb, materiałów izolacyjnych i uszczelek w konstrukcji podwozia oraz w wielu miejscach nadwozia (np. w dachu, drzwiach, desce rozdzielczej, suficie).

 

WSPANIAŁA WIDOCZNOŚĆ!

Duże przeszklone powierzchnie, przesuwne drzwi boczne i dach z widokiem na chmury – wspaniała widoczność sprawi, że każda przejażdżka może zmienić się w prawdziwą przygodę.

INTELIGENTNE TECHNOLOGIE

Citroën SpaceTourer został wyposażony w szereg innowacyjnych technologii, które wspomagają prowadzenie. To bezdotykowo otwierane drzwi przesuwne boczne, czy system bezkluczykowego dostępu do samochodu (ADML).

SPACETOURER ZAWSZE W ŁĄCZNOŚCI ZE ŚWIATEM

Citroën Connect Navi to nowy system nawigacji 3D, z ekranem dotykowym i dostępem do informacji w czasie rzeczywistym. Może być obsługiwany komendami głosowymi lub za pośrednictwem ekranu dotykowego 7”. Citroën Connect Navi jest udostępniany z szeregiem usług mobilnych, takich jak TomTom Traffic. Usługa ta pozwala otrzymywać informacje o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym, o lokalizacji stacji benzynowych i cenach paliw, lokalizacji parkingów, umożliwia także lokalne wyszukiwanie punktów POI. Warto docenić opcję informacji o strefach zwiększonego zagrożenia wypadkiem i strefach niebezpiecznych.

Możesz korzystać z plików muzycznych w telefonie lub wyznaczyć trasę do celu. To proste i intuicyjne czynności dzięki funkcji Mirror Screen! Funkcja Mirror Screen umożliwia korzystanie z aplikacji zainstalowanych na smartfonie za pośrednictwem ekranu dotykowego 7” w samochodzie. Wykorzystuje ona technologie Apple CarPlayTM, Mirrorlink® oraz Android Auto. Wygodne, prawda?

Citroën proponuje system wyświetlania informacji w polu widzenia kierowcy. Funkcja ta pozwala kierowcy skupić się na prowadzeniu, przy zachowaniu w polu widzenia najistotniejszych informacji związanych z jazdą, wyświetlanych na przezroczystej płytce. Skończyły się wymówki: trzeba skoncentrować się na drodze!

BEZDOTYKOWO OTWIERANE DRZWI BOCZNE

Masz zajęte ręcej? Nie szkodzi. Boczne drzwi przesuwne mogą być otwierane za pomocą ruchu stopą pod tylnym zderzakiem. Bardzo przydatna funkcja, np. gdy chcemy zainstalować fotelik dziecięcy. Niespotykane w tym segmencie.

TECHNOLOGIE ZAPEWNIAJĄCE BEZPIECZEŃSTWO

Aktywny regulator prędkości

Aktywny regulator prędkości pozwala kierowcy zdecydować się na automatyczne dostosowywanie prędkości jazdy do samochodu jadącego z przodu. Jest to automatyczny system zdolny zmniejszyć prędkość samochodu nawet do 20 km/h jedynie poprzez sterowanie przyspieszeniem.

System monitorowania martwego pola

Funkcja monitorowania martwego pola informuje kierowcę o obecności innego pojazdu w martwym polu, poprzez zapalenie pomarańczowej diody na bocznym lusterku. W skład układu wchodzą cztery czujniki zamontowane na przednim i tylnym zderzaku. System jest aktywowany przy prędkości 12-140 km/h.

System monitorowania ograniczeń prędkości

Ten innowacyjny system korzysta z kamery zamontowanej w górnej części przedniej szyby. Po zidentyfikowaniu znaku ograniczenia prędkości przez kamerę system przekazuje sygnał i wyświetla informację kierowcy. Może on zaakceptować sugestię ograniczenia prędkości, naciskając przycisk na desce rozdzielczej.

Active Safety Brake

Active Safety Brake to funkcja, która w zastępstwie kierowcy uruchamia hamulec, co pozwala zminimalizować skutki ewentualnego zderzenia. System analizuje dane z zamontowanej na przedniej szybie kamery wielofunkcyjnej w następujących przypadkach:
– przy prędkości od 0-30 km/h: zapobiega kolizjom z obiektami ruchomymi, nieruchomymi lub z pieszymi
– przy prędkości powyżej 30 km/h: redukuje prędkość przed zderzeniem.

NISKIE ZUŻYCIE PALIWA ORAZ EMISJA CO2

Wyniki testów nie pozostawiają żadnych wątpliwości: Citroën SpaceTourer to najniższe zużycie paliwa w segmencie (Best In Class): 5,1 l/100 km, przy emisji CO₂ wynoszącej tylko 133 g/km (w trybie mieszanym, w wersji z silnikiem 1.6 BlueHDi 115 S&S z manualną skrzynią biegów o 6 przełożeniach).

Zużycie paliwa i poziom emisji CO₂ (w wersji długości XS) dla poszczególnych silników Diesla dostępnych w nowym Citroënie SpaceTourer:
– 1.6 BlueHDi 95 z manualną skrzynią biegów: 5,5 l/100 km i 144 g CO₂/km
– 1.6 BlueHDi 95 S&S ze zautomatyzowaną skrzynią biegów ETG6: 5,2 l/100 km i 135 g CO₂/km
– 1.6 BlueHDi 115 S&S z manualną skrzynią biegów o 6 przełożeniach: 5,1 l/100 km i 133 g CO₂/km
– 2.0 BlueHDi 150 S&S z manualną skrzynią biegów o 6 przełożeniach: 5,3 l/100 km i 139 g CO₂/km
– BlueHDi 180 S&S z automatyczną skrzynią biegów EAT6: 5,8 l/100 km i 151 g CO₂/km.

Zapraszamy do kontaktu

REMIGIUSZ CICHOŃSKI
Konsultant ds. Sprzedaży

PIOTR BEDNIK
Kierownik ds. Sprzedaży

WOJCIECH SZCZUPAK
Manager ds. Sprzedaży B2B